Aktualności

2018-06-10
Gminny Dzień Dziecka
Gminny Dzień Dziecka

30 maja 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnym Dniu Dziecka w zdrowej atmosferze.

Rywalizowali Oni z innymi szkołami w grach zespołowych t.j. piłce nożnej i siatkówce, a także indywidualnie w biegu na 60m.

Możemy się pochwalić licznymi wygranymi na tej imprezie m.in.:

-I i II miejsce w siatkówce chłopców klas IV-VI

-II miejsce w siatkówce dziewcząt klas IV-VI

-I miejsce siatkówka chłopców Gimnazjum

-III miejsce piłka nożna chłopców klasy IV-VI

-III miejsce bieg na 60m dziewczęta klasy IV

            Każdy ze zwycięzców został uhonorowany odpowiednim medalem i pucharem.

Młodzież fajnie się bawiła i spędziła czas aktywnie.

DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM!!!

 

      
       
2018-06-10
Pływacki Dzień Dziecka
Pływacki Dzień Dziecka

28 maja reprezentanci naszej Szkoły w pływaniu zmagali się z innymi uczniami na Pływackim Dniu Dziecka dla mieszkańców Gminy Chełmiec.

Taka impreza na Pływalni w Chełmcu odbyła się już po raz drugi.

Kategorii wiekowych było wiele i każdy z uczestników kończących „bieg” dostał medal, a ci najlepsi puchary, medale i nagrody rzeczowe, które wręczył Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski.

            Z naszej Szkoły stanęli na podium Filip Rusyniak zajmując I miejsce w kat. chłopców 11-12 lat i Olga Majewska zajmując III miejsce w kategorii dziewcząt 13-16 lat.

GRATULUJEMY!!!

 

      
       
2018-05-28
Konkurs j. polskiego
Konkurs j. polskiego

25 maja bieżącego roku gimnazjalistki z naszej szkoły (Gabriela Żelechowska, Zuzanna Rymarczyk, Agata Marczyk, Klaudia Stącel, Wanda Stawiarska, Katarzyna Kosakowska, Sandra Lipka, Aneta Sarota, Natalia Iwańska oraz Natalia Kojs) wraz z nauczycielką Dorotą Kośkiewicz pojechały do Szkoły Podstawowej w Świniarsku, gdzie wzięły udział w VI Gminnym Konkursie z Języka Polskiego. W potyczkach polonistycznych zajęły III miejsce. Uczestniczyły w 11 konkurencjach. Dziewczyny musiały m.in.: zaśpiewać piosenkę patriotyczną, uzupełnić poprawnie pod względem ortograficznym teks, wziąć udział w kalamurach, w trakcie których należało narysować i odgadnąć związki frazeologiczne, rozpoznać głosy osób "znanych i lubianych", zapamiętać i powtórzyć jak najdokładniej określony tekst, czy ułożyć dany wyraz z zamkniętymi oczami.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018-05-28
CHEŁMIECKIE TEATRALIA
CHEŁMIECKIE TEATRALIA

CHEŁMIECKIE TEATRALIA

28 maja 2017r. odbył się IV Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej pod nazwą „Chełmieckie Teatralia". Celem konkursu było rozwijanie teatralnych pasji młodych ludzi. Teatr to klucz do poznania i rozwijania osobowości uczniów, ale również możliwość do podjęcia z nimi dyskusji na temat wartości i postaw. Ten rodzaj sztuki uwrażliwia uczniów na piękno słowa mówionego, ale także za pomocą ekspresji wizualnej wyzwala przeżycia estetyczne. To również szansa na wykształcenie w uczniach nawyku uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych przy jednoczesnym uświadomieniu, iż przeszłość, tradycja kulturalna są koniecznymi składnikami współczesności. Organizatorem tej kulturalnej imprezy była Szkoła Podstawowa w Biczycach Dolnych wraz z Urzędem Gminy w Chełmcu.

Spotkanie zostało objęte patronatem honorowym Wójta Gminy Chełmiec - Pana Bernarda Stawiarskiego.

Koordynatorkami przedsięwzięcia były: mgr Natalia Rogowska i mgr Dorota Kośkiewicz.

Tegoroczny przewodni temat to - śladami klasyki filmowej.

Zmagania dzieci i młodzieży oceniało jury w składzie:

  • Pani Barbara Margasińska - przewodnicząca
  • Pani Joanna Babiarz
  • Pan Radosław Potoczek

W tym roku do konkursu przystąpiło sześć szkół:

"Bajarze" z przedstawieniem "Sceny z życia smoków" z  Biczycach Dolnych,

"Poszukiwacze gwiazd" ze sztuką " Księżniczka na ziarnku grochu" ze Szkoły Podstawowej w Paszynie,

„Iks De” z przedstawieniem „Nieświąteczny Kevin, ze Szkoły Podstawowej w Librantowej,

„Kropka” z inscenizacją „Zagubiony czas” ze Szkoły Podstawowej  w Januszowej oraz

"Wesołe skrzaty” z przedstawieniem "W krainie smurfów" ze szkoły w Trzetrzewinie. A także szkoła w Chełmcu „Entuzjaści” ze spektaklem „Wokół Akademii Pana Kleksa”.

Wyniki współzawodnictwa przedstawiają się następująco:

 I miejsce „Poszukiwacze gwiazd” ze szkoły Podstawowej w Paszynie.

II miejsce  „Wesołe skrzaty” ze szkoły Podstawowej w Trzetrzewinie.

III miejsce „ Bajarze” z Biczyc Dolnych.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018-05-26
"Mały Mistrz Języka Angielskiego"
"Mały Mistrz Języka Angielskiego"

Gminny Konkurs języka angielskiego klas III SP "Mały Mistrz Języka Angielskiego"

25 maja w SP w Piątkowej odbył się Gminny Konkurs języka angielskiego klas III SP "Mały Mistrz Języka Angielskiego", w którym brało udział dwóch reprezentantów naszej szkoły - Aleksander Czekalski i Amelia Despet.

Aleksander Czekalski zajął III miejsce w konkursie. Gratulujemy! 

 

                       
   
2018-05-26
Dzień Sportu
Dzień Sportu

     

     W naszej Szkole Dzień Sportu odbył się 21 i 22 maja 2018r i został zorganizowany przez panią Agnieszkę Nowak, która była koordynatorem imprezy, a także wychowawców klas.

     Dzieci i młodzież spędzały ten dzień w nowym dla siebie obiekcie rekreacyjno-sportowym- Park Wodny „Stawy” Stary Sącz.

     Na terenie Parku można było grać w siatkówkę plażową, piłkę nożną, badmintona, Boole, Krokieta i korzystać z placu zabaw.

     W niedalekiej odległości od Parku jest również Park linowy LEMUR, gdzie dzieci uczyły się zręczności i zwinności, w pokonywaniu ścieżek linowych.

     Uczniowie mogli również przejść ścieżką edukacyjną -Enklawa Przyrodnicza Bobrownik, na której podziwiali faunę i florę środowiska bagiennego.

     Dzieci posiliły się kiełbasą upieczoną na grillach.

     Impreza przyniosła dzieciom wiele radości, nowych umiejętności i wiedzy

     
       
   
2018-04-09
SZ.P.B.
SZ.P.B.

Szkoła Podstawowa w Biczycach Dolnych LIDEREM

Szkół  Promujących Bezpieczeństwo!

28 marca 2018 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów LIDERA „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. dra Krzysztofa Pobuty, wręczył je Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu mł. insp. Jarosław Tokarczyk. Naszą szkołę, która już bezterminowo uzyskała ten zaszczytny tytuł reprezentowali: szkolny koordynator ds. bezpieczeństwa mgr Agnieszka Pociecha oraz przedstawiciel uczniów naszej szkoły Jakub Krzak, uczeń klasy II gimnazjum.

Projekt Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa realizowany jest na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu od roku 2005. Nasza szkoła oraz pięć pozostałych placówek, które również uzyskały tytuł Lidera 28 marca - do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa przystąpiły w roku 2009. Cieszymy się z tego dużego sukcesu, jednocześnie gratulujemy pozostałym szkołom, które również zostały Liderami projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018-04-03
Małopolskim Festiwalu Zawodów w Krakowie
Małopolskim Festiwalu Zawodów w Krakowie

     22 marca 2018 roku uczniowie klasy trzeciej gimnazjum wzięli udział w Małopolskim Festiwalu Zawodów w Krakowie. Wyjazd został zorganizowany w ramach Doradztwa zawodowego -projekt "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II", który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Spolecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Partnerem projektu jest Gmina Chelmiec. 

     Uczniowie mieli okazję zobaczenia tzw.„żywych zawodów”, czyli pracy realnie wykonywanej przez osoby specjalizujące się w danej dziedzinie. Mogli oni również obserwować pracę w warunkach sprzętowych zbliżonych do autentycznych a także sami spróbować wykonać jakieś zadanie np. z zakresu mechaniki.
 Festiwal pozwala uczniom nie tylko przyjrzeć się zawodom, których naukę biorą pod uwagę. Festiwal Zawodów poszerza horyzonty rozważań zawodowych o branże i specjalizacje, których nie znali wcześniej z tradycji rodzinnej czy najbliższego otoczenia.

       
       
   
       
2018-03-27
Zbiórka Makulatury
Zbiórka Makulatury

27.03.2018 r. z inicjatywy Rady Rodziców odbyła się wielka zbiórka makulatury. 

CELE ZBIÓRKI:
• kształtowanie postaw wobec środowiska i nawyków dzieci oraz młodzieży z nadzieją, że zmienią się przyzwyczajenia ich rodziców,
• uświadomienie potrzeby wprowadzenia powszechnego recyklingu surowców wtórnych,
• zaoszczędzenie wielu drzew, które byłyby wycięte, gdyby nie było makulatury,
• zmniejszenie kosztów produkcji nowego papieru,
• zapobieganie marnotrawstwu.

 

W akcji  biorą udział uczniowie wszystkich klas.
Ze względu na kłopoty ze składowaniem należy przynosić ją wyłącznie w wyznaczonym miejscu lub po uzgodnieniu z organizatorem zbiórki i składać w swoich klasach. Na makulaturę można przeznaczyć: gazety, kolorowe czasopisma, książki, zeszyty, zapisane lub zadrukowane kartki papieru biurowego, opakowania papierowe, kartonowe, tekturę, torby i pudła papierowe.
Na makulaturę nie nadają się: papierowe opakowania z domieszką innych tworzyw (np. kartony po napojach mleku, sokach, powlekane folią okładki niektórych starych podręczników lub ćwiczeń), kalka, papier przebitkowy, tapety, papier zatłuszczony, silnie zabrudzony lub powleczony folią.
Makulatura musi być związana sznurkiem (lub w kartonie albo reklamówce) i opisana: imię, nazwisko, klasa. Ułatwi to ważenie i rejestrowanie makulatury i oraz prowadzenie statystyki zbiórki.
Rywalizują między sobą uczniowie na tle klasy, więc warto się postarać, na koniec roku szkolnego najlepsi zostaną nagrodzeni.

Znalezione obrazy dla zapytania zbiórka makulatura w szkole


W wyniku całodniwej akcji zebrano 3100 kg
Najwięcej zebrała klasa IVa - 1039,50 kg
II miejsce zajęła klasa I - 404,40 kg
III miejsce zdobyła klasa IIa - 401,15 kg
 
wyniki

klasa

Suma /kg

0

69,27

I

404,40

II a

401,15

II b

321,27

III

91,37

IV a

1039,50

IV b

182,85

V

205,57

VI

153,62

VII

37,60

II G

331,55

III G

133,65

a wśród uczniów.... 

1. Mikusz Magdalena – kl. IV a – 414,35 kg

2. Górska Zuzanna – kl. II G – 331,55 kg

3. Maleczek Maja – kl. II a – 219,50 kg

4. Koceniak Szymon – kl. VI,  Koceniak Mikołaj – kl. III G – 205,25 kg

5. Mikulec Natalia – kl. IV a – 183,50 kg

6. Smoleń Wiktoria – kl. I – 173,70 kg

7. Zaryczny Julia – kl. 0, Zaryczny Wiktoria – kl. I, Zaryczny Patrycja – kl. IV a – 166 kg

8. Bugara Wiktoria – kl. II a – 153,35 kg

9. Krzak Kinga – kl. II b – 148,15 kg

Podziękowania należą się również uczniom III klasy gimnazjum, którzy koordynowali zbiórkę. Byli to Jakub Rusnak oraz Michał Nalepa...

 
  
 
  
 
  
 
 
 
  

2018-03-14
Narciarstwo Alpejskie
Narciarstwo Alpejskie

Paweł Czaja uczeń klasy III Gimnazjum naszej Szkoły, po eliminacjach w Zawodach Gminnych i Powiatowych, nie po raz pierwszy zakwalifikował się na szczebel Wojewódzki w narciarstwie alpejskim.

Paweł od najmłodszych lat trenował narciarstwo, które stało się jego pasją.

Bardzo ciężko pracował, aby być najlepszym – poranne treningi, jazda w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, czy wyćwika wytrzymałości i kondycji, sprawiły, że może się poszczycić takimi osiągnięciami.

Gratulujemy i Życzymy Mu dalszych sukcesów

 

       
       
Wybierz stronę: « < 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 > »