Aktualności

2018-10-04
SPOTKANIE Z POLICJĄ
SPOTKANIE Z POLICJĄ

We wtorek 25 października br. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Policji, którzy spotkali się z uczniami klas 0-3 oraz z klasą 7. i 8. aby przypomnieć zasady bezpieczeństwa.

Na spotkaniu z dziećmi z klas młodszych tematem było bezpieczeństwo na drodze oraz bezpieczne korzystanie z Internetu. Dzieci z klasy 1. i 2. mogły także zasiąść za kierownicą radiowozu policyjnego oraz posłuchać Pana dzielnicowego, który przybliżył im tajniki pracy w Policji. W klasach starszych natomiast spotkanie dotyczyło tematyki: Nastolatki a prawo oraz Demoralizacja. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, z której chętnie skorzystali.

 

          
       
   
       
2018-09-27
Dzień Zdrowej Żywności
Dzień Zdrowej Żywności

11 PAZDZIERNIKA

DZIEN ZDROWEJ ZYWNOSCI

 ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

 

W ramach programu "Trzymaj Formę" zapraszamy całą społeczność szkolną do zaangażowania się w organizację DNIA ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

Akcja ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, promocję zdrowej żywności oraz urozmaicenia naszego dziennego menu o zdrowe przepisy kulinarne.

Zapraszamy wszystkie klasy do udziału w tej imprezie kulinarnej.

Zadaniem każdego zespołu klasowego jest przygotowanie zdrowych potraw (sałatki, przekąski, kanapki, desery, napoje i in.), a także przedstawienie prezentacji wizualnej na temat zdrowego sposobu odżywiania się. W tym roku temat przewodni zdrowe śniadanie przed trudnym dniem w szkole. Regulamin zamieszczony tutaj a także a wydarzeniach szkolnych. Prezentacja ma być czytelna, krótka i zawierająca ważne informacje dot. przepisu na zdrowe śniadanie.

Wszystkie stoiska klasowe będą brać udział w konkursie "Dzień zdrowej żywności", w którym komisja konkursowa przydziela punkty każdej klasie według następujących kryteriów:

-   Walory zdrowotne (dobór zdrowych składników)

-   Różnorodność, oryginalność menu

-   Smakowitość

-   Prezentacja wizualna śniadania

-   Estetyka (zachowanie proporcji, sposób serwowania, pomysł na prezentacje,  wrażenie ogólne)


Dla trzech klas, które przygotują najlepszą propozycję zdrowego menu będą przewidziane nagrody.

ZACHĘCAMY UCZNIÓW I RODZICÓW DO WLĄCZENIA SIĘ DO AKCJI! 

Informacja dla wychowawców:

 • prosimy o poinformowanie rodziców o akcji oraz zachęcić ich do udziału.
 • prosimy przypomnieć, aby rodzice wspólnie z dziećmi przygotowywały posiłki.
 • należy poinformować młodsze dziec,i aby w tym dniu nie przynosiły ze sobą śniadania, ponieważ wszystkie potrawy zostaną potem przez dzieci zjedzone.
 • każda klasa będzie miała swoje stoisko (stół) do prezentowania potraw na parterze koło jadalni, klasy I-III na górze na nowej części szkoły.
 • każdy wychowawca proponuje uczniom przygotować żywność w różnych kategoriach: kanapki, sałatki, wypieki, przekąski, owoce, napoje i in. oraz sporządza listę w celu uniknięcia powtórzenia (żeby wszyscy nie przynieśli np. tych samych owoców)
 • wychowawca wyznacza jedną lub dwie osoby, które przygotują prezentację śniadania i będą reprezentować swoje stoisko.
 • w każdej klasie wytypowani są dyżurni którzy przygotowują stoisko na pierwszej lekcji oraz dyżurni, którzy sprzątają po imprezie.
 • trzeba też zadbać o obrus i ogólną prezencję stoiska.
 • każda klasa we własnym zakresie kupuje jednorazowe talerzyki, widelce, kubeczki.
 • stoiska mają być przygotowane do godz. 9.00 (wtedy komisja rozpoczyna ocenianie).
 • na przerwie śniadaniowej dzieci i nauczyciele częstują się pod opieką wychowawców, jeśli zostanie jedzenia, na następnej przerwie również.
 • częstujemy się w obrębie swojego stoiska, ale jeśli mamy więcej jedzenia, dzielimy się z innymi klasami (ale tylko w swoim przedziale wiekowym - 0-III, IV-VIII, IIIG - żeby uniknąć sytuacji kiedy starsi uczniowie przychodzą częstować się do maluchów)

UWAGA!

Rodzice klas starszych również biorą aktywny udział w przygotowaniu stoisk!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Znalezione obrazy dla zapytania dzień zdrowej zywności
2018-09-23
Zajęciach Tenisa Ziemnego
Zajęciach Tenisa Ziemnego

Młodzież naszej szkoły z klasy czwartej i dwóch piątych wraz z nauczycielem WF mgr Agnieszką Nowak i opiekunami( mgr J. Jachimczyk i panią Lidią Mordarską) w ramach lekcji wychowania fizycznego, uczestniczyła w zajęciach tenisa ziemnego, które przygotowała dla nich Akademia Tenisa Janusz Stanek mieszcząca się w obiekcie sportowym przy ulicy Łącznej w Chełmcu.

Uczniowie dowiedzieli się dużo interesujących rzeczy dot. gry w tenisa ziemnego.  Wielu z nich po raz pierwszy trzymała rakietę tenisową i miała możliwość użycia jej.

Dzieci uczestniczyły w  konkursie wyłonienia najlepszego, w którym nagrodą był miesięczny karnet gry w tenisa w Akademii.

Mogły również zapoznać się z siłownią i salą fitness, gdzie odbywają się profesjonalne zajęcia. Większość z dzieci po raz pierwszy zobaczyła, jak wyposażone są takie sportowe obiekty.

Celem lekcji było ukazanie jednej z wielu alternatyw aktywności fizycznej i spędzania czasu wolnego w ruchu.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy Teamowi Akademiiza możliwość przeprowadzenia lekcji WF w takiej formie

       
     
       
2018-09-16
9 Festiwal biegowy w Krynicy Zdrój
9 Festiwal biegowy w Krynicy Zdrój

            Sportowy początek nowego roku szkolnego uczniów naszej szkoły.

W dniu 07.09.2018r. 29 uczniów Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych brało udział w 9 Festiwalu biegowym w Krynicy Zdrój w biegu małopolskim na 600m pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego mgr Agnieszki Nowak.

            Szkołę reprezentowali:

Bartosz Jawor, Mateusz Kujawski,Izabela Koziara,Zuzanna Antkiewicz, Patrycja Zaryczny, Wiktoria Plata, Julia Kawalec, Wojciech Kosakowski, Filip Tokarczyk, Patryk Tokarczyk, Jawor Julia, Jan Antkiewicz, Sebastian Gargula, Marta Lipka, Nikodem Lipka, Magdalena Lipka, Laura Basta, Szymon Pierzchała, Jakub Herduś, Sebastian Kusion, Norbert Leśniak, Klaudia Tokarczyk, Kacper Kawalec, Kacper Czernecki, Marcel Górowski,Justyna Jasińska, Natalia Iwańska, Aneta Sarota, Gródek Krzysztof.

Szkoła po raz kolejny miała możliwość uczestnictwa w tego rodzaju imprezie biegowej.

 Wszystkich zawodników biegu było około 1120, a nasi uczniowie pozajmowali wiele miejsc w pierwszej i drugiej 10 biegnących w swoich kategoriach wiekowych (m. in.: Marcel Górowski VI m., Nikodem Lipka VII m., Julia Jawor VII m., Izabela Koziara VIII m.), a na podium stanął Kacper Czernecki zajmując III m.

Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy zawierający oprócz numeru startowego i czipa koszulkę i gadżety od sponsorów festiwalu, a także wygrywał medal, który otrzymał na mecie. Organizator nie zapomniał o dostarczeniu zawodnikom „ energii” w formie lodów, drożdżówek i spaghetti.

Młodzież może się pochwalić nowym doświadczeniem sportowymi i pobiciem, co po niektórzy, własnych rekordów na tym dystansieJ

GRATULUJEMY i ŻYCZYMY DALSZYCH SPORTOWYCH SUKCESÓW!!!

 

 

       
                              
2018-09-13
Spotkanie z pisarzem
Spotkanie z pisarzem

Znalezione obrazy dla zapytania niepodległa 2018

W związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości 13 września 2018 r., na zaproszenie Gminnej Biblioteki w Chełmcu przybył do naszej szkoły autor książek Kazimierz Szymeczko.  Spotkanie zaaranżowały Pani mgr Justyna Majewska oraz Pani mgr Dorota Kośkiewicz.  Kazimierz Szymeczko jest nauczycielem i bibliotekarzem oraz autorem książek dla dzieci : „Historia Polski w opowieściach”, „Pomolowana historia - opowieści Moli Książkowych,  „Zemsta budzika -  opowiastki domowe”,  „Pościg za czarną hondą” i najnowszej z nich „Fałszerze w sieci”.

Jako pisarz debiutował w roku 1996 opowiadaniem w Świerszczyku: „Sposób na Brudoluda”, pisze także do „Guliwera”, „Twojego dziecka”, „Biblioteki w szkole” i innych czasopism, a także podręczników szkolnych.

  W czasie spotkania Kazimierz Szymeczko zapoznał dzieci klas IV, V, VI ze swoją twórczością, odpowiadał na wiele pytań i zaprezentował książki, których jest autorem.   Przy okazji pokazywał swoje książki, w tym: „Historię Polski w opowieściach”, „Pomolowaną historię. Opowieści moli książkowych”, „Pościg za czarną Hondą”, „Kłopoty komendanta Roka”. Mówił, że pisarz musi mieć pomysły na książki i umieć je przelać na papier. Zapytany o liczbę książek odpowiedział, że napisał 200 różnych tekstów, w tym 11 książek, a gdyby policzyć wszystkie jego książki, które zostały wydrukowane, to byłby ich cały jeden wagon kolejowy.

 Mieszka i pracuje w Rudzie Śląskiej. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Jest laureatem międzynarodowego konkursu literackiego „Uwierz w siłę wyobraźni”. Jego powieść „Czworo i kości” otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2011, a powieść „Tetrus” - do nagrody Książka Roku 2015. W 2013 roku został uhonorowany tytułem Ambasadora Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Uczniowie zostali wyróżnieni wykonując ilustracje do opowiadań i książki pt "Odzyskana Niepodleglość" . Nagrodzeni zostali Nadia Nędza klasa IV, Oliwier Nędza klasa VI, Maria Ledniowska klasa Va , Filip Tokarczyk klasa Vb. Praca Nadii Nędzy będzie uczestniczyć w losowaniu nagród w Starym Sączu w najbliższą sobotę 15 września w Bibliotece Pedagogicznej... 

Jak podczas każdego spotkania autorskiego na koniec dzieci ustawiły się w kolejce po autograf. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018-08-13
REGULAMIN KONKURSU NA LOGO
REGULAMIN KONKURSU NA LOGO


Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych oglasza konkurs na logo szkoły, wszelkie informacje w regulaminie poniżej  

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO

Szkoły Podstawowej im s. Czesławy Lorek w Biczycach Dolnych

Znalezione obrazy dla zapytania konkurs na logo szkoly2018-06-21
Nadanie i Poświęcenie sztandaru
Nadanie i Poświęcenie sztandaru

Gminne zakończenie roku szkolnego 2017/2018 wraz z uroczystym nadaniem i poświęceniem Sztandaru w Szkole Podstawowej im. siostry Czesławy Lorek w Biczycach Dolnych.

W dniu 21 czerwca 2018 r. miała miejsce szczególna dla społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im. siostry Czesławy Lorek w Biczycach Dolnych uroczystość.

W tym dniu nastąpiło uroczyste nadanie i poświęcenie Sztandaru szkole.

Sztandar, to symbol honoru i godności. Dla szkoły ma znaczenie szczególne, to znak Polski, ale też naszej Małej Ojczyzny, przywiązania do najwyższych wartości.

Władze gminy, przedstawiciele kuratorium, społeczność szkolna: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy, rodzice i zaproszeni goście, przybyli do Kościoła p.w. św. Stanisława Kostki w Niskowej, gdzie odbyła się Msza Święta, którą odprawił ks. Dziekan Krzysztof Prokop wraz z innymi kapłanami między innymi z ks. Prałatem Marianem Stępniem długoletnim proboszczem parafii Trzetrzewina i księdzem dr Adamem Lelito absolwentem szkoły w Biczycach . Dokonano uroczystego poświęcenia Sztandaru, który przynieśli przedstawiciele Rady Sołeckiej Biczyc Dolnych, jako fundatorzy tego sztandaru przekazując go na ręce wójta gminy i dyrektora szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po Mszy Św., uczestnicy uroczyście przemaszerowali do budynku Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Po przemówieniach dyrektora szkoły i wójta gminy oraz innych gości podsumowano najważniejsze osiągnięcia uczniów za rok szkolny 2017/2018 oraz wójt Gminy Bernard Stawiarski wręczył nagrody Wójta Gminy Chełmiec dla najzdolniejszych uczniów.

Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez nauczycielki Dorotę Kośkiewicz i Kornelię Kotlarz, w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej. Była ona poświęcona siostrze Czesławie Lorek. W trakcie na scenie, pojawili się przedstawiciele rodziny siostry Czesławy: Joanna Stawiarska oraz siostra zakonna z Warszawy Maria, którzy przybliżyli postać patronki szkoły z innej perspektywy.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018-06-17
Gminnym Turnieju Piłki Nożnej
Gminnym Turnieju Piłki Nożnej

14 czerwca 2018r. nasi uczniowie klas IV reprezentowali szkołę w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej na Orliku w Chełmcu, a byli to: Mateusz Kujawski, Krzysztof Orlecki, Kamil Wojsław, Patryk Tokarczyk, Ignacy Lichoń, Filip Tokarczyk, Paweł Zając, Michał Piszczek i Izabela Koziara.

Pomimo niesprzyjającej pogody- ciągły deszcz, nasza drużyna wywalczyła II miejsce ulegając tylko drużynie gospodarzy.

Finałowy mecz był bardzo zaciekły i do ostatnich minut zawodnicy nie odpuszczali.

Mamy nadzieję, że w kolejnych turniejach pójdzie „Naszym” jeszcze lepiej

 

       
       
2018-06-17
Trójbój Lekkoatletyczny
Trójbój Lekkoatletyczny

11 czerwca odbył się w Trzetrzewinie na obiekcie sportowym Arena-Trzetrzewina Gminny Trójbój Lekkoatletyczny klas IV i młodszych, w którym nasza szkoła brała udział.

Trójbój to bieg krótki- 50 metrów, bieg długi- 500 m. dziewczęta a 600 m. chłopcy i skok w dal.

Zawodnicy byli podzieleni ze wzg. na płeć. Drużynę dziewcząt tworzyło 6 uczennic: Marta Lipka, Izabela Koziara, Wiktoria Łabuda, Wiktoria Plata, Patrycja Zaryczny i Zuzanna Antkiewicz. Drużyna chłopców to: Mateusz Kujawski, Kamil Wojsław, Patryk Tokarczyk, Piszczek Michał, Filip Tokarczyk i Mateusz Lorek.

Dziewczęta wywalczyły drużynowo I miejsce pokonując siedem zespołów z innych szkół. Chłopcy uplasowali się na IV miejscu. Indywidualnie najlepsi z dziewcząt i chłopców byli nasi uczniowie tj. Marta Lipka i Mateusz Kujawski, którzy pokonali 47 rywali

 

Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

         
         
         
     
2018-06-14
Konstytucja 3 Maja
Konstytucja 3 Maja

     3. Maja to Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej. Ustanowione zostało w 1919 roku dla upamiętnienia powstania 3 maja 1791 r. konstytucji pierwszej w Europie, a drugiej na świecie. Święto w czasach PRL-u zostało zniesione w roku 1951 jako wyznacznik demokratycznej świetności i praworządności nie pasującej do socjalistycznego ustroju. Konstytucja jest to najważniejszy dla danego państwa akt prawny - tzw. ustawa zasadnicza regulująca podstawy funkcjonowania państwa, jego system prawny wewnątrz państwowy i zasady relacji z obcymi państwami. Na straży Konstytucji stoi prezydent a sprawy zgodności  z Konstytucją aktów prawnych tworzonych przez parlament, rozstrzyga ciało zwane Trybunałem Konstytucyjnym.

     Uroczystą Akademię z okazji tego święta zorganizowali wspólnie uczniowie z klas II-III Gimnazjum. Prace związane z uroczystością nadzorowała pani mgr Joanna Woch oraz pan mgr Ryszard Ogórek.

 

   
       
     
       
Wybierz stronę: « < 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 > »