DOKUMENTY  WAŻNE PROCEDURY

                                               Szkoła Promująca Zdrowie.

ROK SZKOLNY 2020/2021

 

Szczepienia uczniów

 

Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
– informacje dla szkół i placówek

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

Organizacja szczepień

Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych
i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).

Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?

Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:

  • zgodę rodzica,
  • kwestionariusz,
  • kwalifikację lekarza,
  • szczepienie.

Harmonogram szczepień po wakacjach

Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

  • I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
  • II tydzień września (6.09-12.09 – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
  • III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.

Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców

Wspólnie z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

Dlaczego warto się zaszczepić?

Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.

Jak działa szczepionka?

Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.

Ministerstwo Edukacji i Nauki  Departament Informacji i Promocji 

 

    Światowy Dzień Ziemi

W czwartek 22.04.2021 r.  obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Obecnie jest ono obchodzone w 192 krajach. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 roku.

 

Z okazji tego wyjątkowego dnia uczennice klasy 7b Isabella Koziara i Oliwia Lorek, które również działają w Szkolnym Klubie Ligii Ochrony Przyrody opracowały prezentację multimedialną poruszającą zagadnienia związane z zanieczyszczeniami powietrza i działaniami proekologicznymi , które możemy wprowadzić i stosować dla naszego wspólnego dobra i dobra naszej planety.

 

Dzień Ziemi prezentacja - .pptx

 

III miejsc naszego ucznia

Kolejny sukces naszego ucznia klasy 7b Patryka Tokarczyka, który na zawodach w Węgrowie (miasto w Polsce położone w województwie mazowieckim) zajął III miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów Młodszych w kicboxingu w wersji light contact w kategorii 63 kg. Zawody odbyły się 10-11.10.2020 r. Gratulujemy.


 

 ROK SZKOLNY 2019/2020

 

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli Nowy Rok Szkolny na sportowo.

W dniu 06.09.2019r. 30 uczniów reprezentacjiSzkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych brało udział w X Tauron Festiwalu biegowym w Krynicy Zdrój - bieg małopolski na 600m pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego mgr Agnieszki Nowak.

            Szkołę reprezentowali:

Bartosz Jawor, Patryk Małek, Laura Nędza, Eryk Gocek, Mateusz Kujawski,Izabela Koziara,Zuzanna Antkiewicz, Patrycja Zaryczny, Wiktoria Plata, Julia Kawalec, Wojciech Kosakowski, , Patryk Tokarczyk, Jawor Julia, Jan Antkiewicz, Sebastian Gargula, Marta Lipka, Nikodem Lipka, Sylwia Matras, Stawiarska Tatiana,  Julia Jaworska, Szymon Pierzchała, Jakub Herduś,Kacper Łatka, Sebastian Kusion, Norbert Leśniak, Kacper Kawalec,Brajan Pogwizd, Klaudia Tokarczyk, Wiktoria Tokarczyk i Dominika Małek.

Szkoła po raz czwarty miała możliwość uczestniczenia w tego rodzaju imprezie biegowej.

 Wszystkich zawodników biegu było około 1103.

Niektórzy nasi uczniowie wywalczyli bieg w finale, czyli znaleźli się w pierwszej 25-tce biegu eliminacyjnego w swojej kategorii wiekowej byli to: Nikodem Lipka, Kacper Kawalec, Brajan Pogwizd, Sebastian Kusion, Norbert Leśniak, Mateusz Kujawski i Izabela Koziara.

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły startowali w zawodach „Aktywna Polska”,  które odbywały się równocześnie z Biegiem Małopolskim. Reprezentacja składała się z dwóch chłopców i dwóch dziewcząt. Zadaniem każdej z drużyn było: rzut piłeczką do celu-tarczy, skok w dal z miejsca, skoki na skakance dziewczęta a chłopcy żonglerka piłką nożną i odbicia piłki siatkowejw parach chłopak-dziewczyna na odległość 4 metrów z utrudnieniem, bo stojąc w hula-hopJ

Młodzież wygrała medale, które otrzymała na mecie, kończąc bieg na 600 metrów,  a także część uczniów może pochwalić się pobiciem swojego rekordu na tym dystansie

Organizator nie zapomniał o dostarczeniu zawodnikom „ energii” w formie lodów, drożdżówek i spaghetti. Dziękujemy!!!

GRATULUJEMY i ŻYCZYMY DALSZYCH SPORTOWYCH SUKCESÓW!!!


       
       

W poniedziałek 16 września odbyły się spotkania uczniów klas pierwszej i drugiej oraz klas siódmej i ósmej z funkcjonariuszkami Policji z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Uczniowie z klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu poświęconemu bezpieczeństwu 
w drodze do szkoły oraz bezpieczeństwu w kontaktach z nieznajomymi.Uczniowie dowiedzieli się jak rozpoznać prawdziwego Policjanta oraz w jaki sposób postępować w przypadku spotkania z nieznajomymi osobami.

Klasy starsze uczestniczyły natomiast w spotkaniu, którego tematem przewodnim była demoralizacja - odpowiedzialność prawna za popełnione czyny karalne.

       
       
   
       
   
       
   
       

 

Wielkim sukcesem zakończyły się I powiatowe zawody pływackie szkół podstawowych w pływaniu. Zawody odbyły się 12.02.2020 r. na obiektach AquaCentrum Chełmiec, a organizatorem zawodów byla SP w Świniarsku. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się wzorowo i dwójka z nich będzie reprezentować powiat na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Myślenicach 20.02.2020r..

   Kategoria dziewcząt rocznik 2010-2012

   I miejsce Anna Majewska klasa III   czas 23,30 awans

   VI miejsce Martyna Rusyniak klasa III   czas 27,38

   Kategoria chłopców rocznik 2007-2009

   III miejsce Michał Piszczek klasa VII  czas 36,88  awans

   Kategoria chłopców rocznik 2005-2006

   V miejsce Szymon Duda klasa VIII  czas 43,36

      

 

W dniu 14 lutego 2020  r. na Stacji Narciarskiej Cieniawa - ski odbyły się Mistrzostwa Gminy Chełmiec w Narciarstwie Alpejskim.

W zawodach wzięli udział uczniowie klas I –VIII z naszej szkoły: Bąk Antoni, Popiela Miłosz, Maleczek Maja, Tokarczyk Arkadiusz, Król Filip, Tokarczyk Patryk, Uryga Emila, Stawiarska Tatiana, Mikulec Natalia, Lentas Józefina, Kossakowski Wojciech.

Uczniowie rywalizowali w 3 kategoriach z podziałem na chłopcy i dziewczęta  tj. kl 1-4, kl 5-6, kl 7-8

Wyniki:

I miejsce w kategorii chłopcy klasy 1-4 : Popiela Miłosz

VI miejsce w kategorii chłopcy klasy 1-4 : Tokarczyk Arkadiusz

XIII miejsce w kategorii chłopcy klasy 1-4 : Bąk Antoni

XVII miejsce w kategorii chłopcy klasy 1-4 : Król Filip

XXI miesce w kategorii dziewczęta klasy 1-4: Maleczek Maja

II miejsce w kategorii chłopcy klasy  5-6 : Tokarczyk Patryk

XVII miejsce w kategorii chłopcy klasy  5-6 : Kossakowski Wojciech

III miejsce w kategorii dziewczęta klasy 5-6 : Mikulec Natalia

IV miejsce w kategorii dziewczęta klasy 5-6: Stawiarska Tatiana

IX miejsce w kategorii dziewczęta klasy 5-6 :Uryga Emilia

VIII miejsce w kategorii dziewczęta klasy 7-8 : Lentas Józefina

Pierwsza szóstka w każdej kategorii uzyskała awans do Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego w Narciarstwie Alpejskim,

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia podczas kolejnych etapów.

   

 

Pod opieką mgr Agnieszki Nowak uczennice Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych mistrzyniami powiatu nowosądeckiego w piłce siatkowej. W turnieju brały udział reprezentacje szkół podstawowych wyłonione w zawodach międzygminnych.

9.03.2020 r. w Starym Sączu w Szkole Podstawowej nr 1 został rozegrany turniej piłki siatkowej w ramach Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego w Siatkówce Dziewcząt – „czwórki”-rocznik 2007 i młodsze, w którym rywalizowały cztery zespoły:

SP Biczyce Dolne,

SP nr 1 Grybów,

 SP nr 1 Piwniczna Zdrój ,

SP nr 2 Krynica Zdrój.

Szkoła w Biczycach wygrała wszystkie spotkania i zajęła I miejsce. Wyniki rozegranych meczy szkoły z Biczyc Dolnych:

SP Biczyce- SP Krynica 2:0;

SP Biczyce- SP Grybów 2:0;

SP Biczyce- SP Piwniczna 2:1.

Szkołę reprezentowały uczennice: Isabella Koziara, Marta Lipka, Oliwia Lorek, Wiktoria Plata, Katarzyna Fałowska, Julia Jawor, Wanessa Janór, Emilia Uryga, Julia Jaworska, Patrycja Zaryczny i Józefina Lentas.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Isabelia Koziara.

 

 

 

 

W ramach Szkoły Promującej zdrowie w dniu 9.10.2019 r., odbyła się kolejna edycja o zdrowym odżywianiu. W tym roku tematem przewodnim konkursu był „Świat sałatek”. Tym razem zdobywanie wiedzy na temat co jemy ukierunkowane było na:

 

- poznanie warzyw i owoców, ich wartości odżywczych, jadalnych części jarzyn i owoców,

 

- zdobycie wiadomości dotyczących pochodzenia wybranych owoców i warzyw (kontynenty),

 

- segregowanie owoców i warzyw do pięciu grup kolorystycznych z uwzględnieniem ich wartości odżywczych,

 

- sporządzanie zdrowych potraw na bazie owoców i warzyw - sałatek

 

- wdrożenie dzieci do przestrzegania zasad zdrowej diety,

 

- kształcenie nawyków sporządzania potraw z zachowaniem zasad higieny i środków bezpieczeństwa.

 

Jury konkursowe w osobach ;

 

Aneta Kuźma – Kierownik gminnej stołówki – przewodniczący,

 

Maria Kalinowska – Pielęgniarka szkolna - członek komisji,

 

ks. Krzysztof Prokop – Proboszcz - członek komisji,

 

przydzieliło nagrody w dwóch grupach. W grupie klas 0-III, pierwsze miejsce zajęła klasa II, drugie miejsce zajęła klasa I, a trzecie miejsce klasa III ,oraz w grupie klas IV-VIII zwyciężyła klasa VIa, drugie miejsce klasa IV, a trzecie miejsce klasa VIII

 

Szkoła propaguje zdrową żywność, wyprodukowaną bez środków chemicznych czy wspomagaczy. Konkurs odbył się przy udziale rodziców i uczniów, a także wychowawców, którzy zadbali o przygotowanie stoisk. Całą akcją koordynowała mgr Agnieszka Nowak. Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

   

 

 Dnia 17 września 2019 roku uczniowie klasy VI a, VIb, VII oraz VIII wzięli udział w warsztatach ekologicznych w ramach projektu

  EKO-Młodzi Badacze na Sądecczyźnie współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 W ramach projektu zostały zorganizowane i przeprowadzone warsztaty ekologiczne a także wyposażono szkołę w walizkę ekobadacza dzięki, której uczniowie mogli przeprowadzić własną analizę stanu czystości wody.

 W ramach projektu szkoła weźmie również udział w konkursie „Wypasiona rzeczka”

 Podczas warsztatów uczniowie mogli zapoznać się z charakterystyką pracy analityka laboratoryjnego jak również doświadczyć pierwszych analiz chemicznych.

 Zajęcia zostały przeprowadzone pod opieką Pani mgr G.Dudek oraz Pani mgr B.Żak

 

       
       
   
       
       
       
       
       
       Dnia 20.09.2019 roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „ sprzątaMY”

Akcja promocyjna miała na celu zachęcenie społeczeństwa do aktywnej działalności na rzecz leśnictwa i ochrony przyrody. Terenem który został objęty akcją był kompleks

„Rdziostów”. Nadleśnictwo w Starym Sączu zapewniło uczniom worki na śmieci i rękawiczki.

W akcji wzięli uczniowie klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej 


       
       
   
       

 

 ROK SZKOLNY 2018/2019

 

"DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI"
 

11 października bieżącego roku w ramach programów "Trzymaj Formę" oraz  "Żyj smacznie i zdrowo" cała społeczność szkolna, pod okiem organizatorów P. Agnieszki Nowak oraz wszystkich wychowawców, zaangażowała się w przygotowanie akcji DNIA ZDROWEJ ŻYWNOŚCI.

Do akcji włączyło się również szerokie grono rodziców. Jedną z głównych idei tegorocznego konkursu, było wspólne przygotowywanie potraw przez rodziców i uczniów. Obchody tego dnia stały się już tradycją w Szkole Podstawowej w Biczycach Dolnych.

Celem Dnia Zdrowej Żywności było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży, integrację szkolnej społeczności, uświadomienie uczniom jak ważne jest zdrowe odżywianie i zachęcenie ich do samodzielnego gotowania i ekologicznego podejścia do codziennych posiłków , a także propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, zachęcanie do zdrowego stylu życia.

W bieżącej edycji konkursu, zadaniem każdego zespołu klasowego było przygotowanie propozycji zdrowego energetycznego śniadania dla ucznia przed którym ciężki dzień nauki. Istotna była także prezentacja tego śniadania przy stoisku znajdującym się przy danej klasie. Można było opowiadać, przedstawić film, czy rysunki…..w  galerii więcej zdjęć

  

 

Przy pięknie udekorowanych stoiskach, kolorowo zastawionych stołach i niesamowitych dekoracjach komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie w wytypowaniu zwycięzców. Jury w składzie przewodniczący: kierownik gminnej stołówki Pani Aneta Kuźma oraz członkowie komisji: Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, Krzysztof Słaby oraz dyrektor przedszkola „Bajkowa kraina” Monika Gomółka-Sromek oceniało walory zdrowotne przygotowanych potraw, różnorodność, pomysłowość, kreatywność, estetyczność  oraz propozycję śniadania przed szkołą.

Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, ogłosił wyniki konkursu oraz nagrodził zwycięzców.

W wyniku rywalizacji pierwsze miejsce zajęła klasa 0, wychowawca P. Jolanta Paciej, drugie miejsce zajęła klasa I wychowawca P. Kornelia Kotlarz, a trzecie klasa III a, wychowawca Joanna Rymarczyk. Wyróżniona została klasa Va.

   

  

   

  

  

  

  

  

 

 

Akcja "No promil No problem"

    Jak co roku nasza Szkoła wzięła udział w akcji "No promil. No problem". Celem  kampanii jest ograniczenie liczby kierowców, którzy decydują się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. 8 listopada wszyscy uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Marszu Trzeźwości żeby propagować ideę trzeźwości na naszych drogach.

 

       
   

 

         
       


SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE – CERTYFIKAT KRAJOWY

 

Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej, wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

Po 7 latach starań, kiedy postanowiliśmy, aby włączyć modę na zdrowie w plan pracy szkoły, nasza placówka otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Odpowiedzialnymi za projekt są mgr G. Dudek oraz mgr B. Żak.  W 2015 otrzymaliśmy certyfikat wojewódzki, i postanowiliśmy podnieś wymagania. Teraz zauważamy, że systemowe wdrażanie podjętych działań opłaciło się, bo wypracowaliśmy kilka akcji, które przekonują społeczność szkolną do zdrowego podejścia do życia. Dotyczy to nie tylko uczniów , ale i rodziców i nauczycieli.

Szkoła Jest środowiskiem, którego społeczność nie tylko uczy się i pracuje , ale także żyje – nawiązuje kontakty z innymi, przeżywa porażki i sukcesy, odpoczywa, bawi się itp. Szkoła jest więc miejscem, w którym społeczność ma nie tylko wywiązywać się z obowiązków, ale także powinna dobrze się czuć. Jest elementem środowiska lokalnego: oba te środowiska wzajemnie na siebie oddziałują. Jest miejscem, które przygotowuje młodych ludzi nie tylko do następnego etapu edukacji, ale również do życia, w tym do dokonywania „zdrowych” wyborów.

Certyfikat to nie tylko dyplom, choć odebrany na uroczystej gali z rąk ministra Edukacji Narodowej w Warszawie w dniu 28/11/2018 na pewno cieszy i jest niezwykłym wyróżnieniem, nie tylko dla naszej placówki, ale i dla regionu, dla Chełmca.

Do tej pory 7 szkół w Małopolsce może pochwalić się tym zaszczytnym tytułem.

Zdrowie ma cztery wymiary: fizyczny, psychiczny, społeczny i duchowy, które powinny być w harmonii. Decyduje o jakości życia ludzi obok wykształcenia i warunków ekonomicznych.

Na podstawie opracowanych standardów przyjęto polską definicję Szkoły Promującej Zdrowie oraz opracowano nowy model takiej szkoły. Cieszymy się ,  ze jesteśmy jednym z elementów tej całości….

Obecnie w sieci Szkół przyjmuje się eko-holistyczny model szkoły promującej zdrowie. Zakłada on istnienie powiązanych wzajemnie ze sobą pięciu kluczowych elementów „wewnątrz” szkoły oraz oddziaływanie czynników zewnętrznych, związanych z legislacją, polityką i inicjatywami w resorcie zdrowia i edukacji na poziomie nie tylko krajowym, regionalnym i lokalnym. Wskazuje to, że działania dla tworzenia SzPZ nie mogą ograniczać się do samej szkoły, lecz muszą być powiązane i wspierane przez resorty edukacji i zdrowia na różnych poziomach. Od 1 stycznia 2008 roku Europejska Sieć Szkół Promujących Zdrowie przekształciła się w sieć Szkół dla Zdrowia w Europie (Schools for Heath In Europe – SHE) a Polska jest jej aktywnym członkiem.

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

                                              

 

 


Pod koniec ubiegłego roku szkolnego 2017/2018 Szkoła Podstawowa im. s. Cz. Lorek w Biczycach Dolnych przy udziale nauczycieli będącymi koordynatorami Programu Szkoły Promującej Zdrowie, złożyła wniosek o udzielenie naszej szkole Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Z niecierpliwością  oczekujemy na informację czy nasze działania i starania, które podjęliśmy w tym kierunku przyniosły zamierzony efekt w postaci nadania naszej szkole Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie.

 

Posiedzenie Kapituły, na które oczekujemy odbywa się do 30 września.

 

W roku szkolnym 2018/2019 niezależnie od uzyskanej decyzji w dalszym ciągu będziemy podejmować wszelkiego rodzaju działania i starania mające na celu promowanie w naszej szkole Programu Szkoły Promującej ZdrowieROK SZKOLNY 2017/2018

 

ZBIÓRKA MAKULATURY

27.03.2018 r. z inicjatywy Rady Rodziców odbyła się wielka zbiórka makulatury. 

 

CELE ZBIÓRKI:
• kształtowanie postaw wobec środowiska i nawyków dzieci oraz młodzieży z nadzieją, że zmienią się przyzwyczajenia ich rodziców,
• uświadomienie potrzeby wprowadzenia powszechnego recyklingu surowców wtórnych,
• zaoszczędzenie wielu drzew, które byłyby wycięte, gdyby nie było makulatury,
• zmniejszenie kosztów produkcji nowego papieru,
• zapobieganie marnotrawstwu.

 

 

 

W akcji  biorą udział uczniowie wszystkich klas.
Ze względu na kłopoty ze składowaniem należy przynosić ją wyłącznie w wyznaczonym miejscu lub po uzgodnieniu z organizatorem zbiórki i składać w swoich klasach. Na makulaturę można przeznaczyć: gazety, kolorowe czasopisma, książki, zeszyty, zapisane lub zadrukowane kartki papieru biurowego, opakowania papierowe, kartonowe, tekturę, torby i pudła papierowe.
Na makulaturę nie nadają się: papierowe opakowania z domieszką innych tworzyw (np. kartony po napojach mleku, sokach, powlekane folią okładki niektórych starych podręczników lub ćwiczeń), kalka, papier przebitkowy, tapety, papier zatłuszczony, silnie zabrudzony lub powleczony folią.
Makulatura musi być związana sznurkiem (lub w kartonie albo reklamówce) i opisana: imię, nazwisko, klasa. Ułatwi to ważenie i rejestrowanie makulatury i oraz prowadzenie statystyki zbiórki.
Rywalizują między sobą uczniowie na tle klasy, więc warto się postarać, na koniec roku szkolnego najlepsi zostaną nagrodzeni.

 

Znalezione obrazy dla zapytania zbiórka makulatura w szkole

 


 

W wyniku całodniwej akcji zebrano 3100 kg

 

Najwięcej zebrała klasa IVa - 1039,50 kg

 

II miejsce zajęła klasa I - 404,40 kg

 

III miejsce zdobyła klasa IIa - 401,15 kg

 

 

 

wyniki

 

klasa

Suma /kg

0

69,27

I

404,40

II a

401,15

II b

321,27

III

91,37

IV a

1039,50

IV b

182,85

V

205,57

VI

153,62

VII

37,60

II G

331,55

III G

133,65

 

a wśród uczniów.... 

1. Mikusz Magdalena – kl. IV a – 414,35 kg

2. Górska Zuzanna – kl. II G – 331,55 kg

3. Maleczek Maja – kl. II a – 219,50 kg

4. Koceniak Szymon – kl. VI,  Koceniak Mikołaj – kl. III G – 205,25 kg

5. Mikulec Natalia – kl. IV a – 183,50 kg

6. Smoleń Wiktoria – kl. I – 173,70 kg

7. Zaryczny Julia – kl. 0, Zaryczny Wiktoria – kl. I, Zaryczny Patrycja – kl. IV a – 166 kg

8. Bugara Wiktoria – kl. II a – 153,35 kg

9. Krzak Kinga – kl. II b – 148,15 kg

Podziękowania należą się również uczniom III klasy gimnazjum, którzy koordynowali zbiórkę. Byli to Jakub Rusnak oraz Michał Nalepa...

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  
 
 

NARCIARSTWO ALPEJSKIE

Paweł Czaja uczeń klasy III Gimnazjum naszej Szkoły, po eliminacjach w Zawodach Gminnych i Powiatowych, nie po raz pierwszy zakwalifikował się na szczebel Wojewódzki w narciarstwie alpejskim.

Paweł od najmłodszych lat trenował narciarstwo, które stało się jego pasją.

Bardzo ciężko pracował, aby być najlepszym – poranne treningi, jazda w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, czy wyćwika wytrzymałości i kondycji, sprawiły, że może się poszczycić takimi osiągnięciami.

Gratulujemy i Życzymy Mu dalszych sukcesów

 

       
       

     DZIEŃ SPORTU

     W naszej Szkole Dzień Sportu odbył się 21 i 22 maja 2018r i został zorganizowany przez panią Agnieszkę Nowak, która była koordynatorem imprezy, a także wychowawców klas.

     Dzieci i młodzież spędzały ten dzień w nowym dla siebie obiekcie rekreacyjno-sportowym- Park Wodny „Stawy” Stary Sącz.

     Na terenie Parku można było grać w siatkówkę plażową, piłkę nożną, badmintona, Boole, Krokieta i korzystać z placu zabaw.

     W niedalekiej odległości od Parku jest również Park linowy LEMUR, gdzie dzieci uczyły się zręczności i zwinności, w pokonywaniu ścieżek linowych.

     Uczniowie mogli również przejść ścieżką edukacyjną -Enklawa Przyrodnicza Bobrownik, na której podziwiali faunę i florę środowiska bagiennego.

     Dzieci posiliły się kiełbasą upieczoną na grillach.

     Impreza przyniosła dzieciom wiele radości, nowych umiejętności i wiedzy

     
       
   

 

 DZIEŃ ZDROWEJ  RZYWNOŚCI

5 października bieżącego roku w ramach programów "Trzymaj Formę" oraz  "Żyj smacznie i zdrowo" a także ubiegając się o krajowy certyfikat „Szkoła promująca zdrowie” cała społeczność szkolna, pod okiem organizatorów P. Natalii Rogowskiej oraz P. Agnieszki Nowak, zaangażowała się w przygotowanie akcji DNIA ZDROWEJ ŻYWNOŚCI.

Do akcji włączyli się również wychowawcy poszczególnych klas oraz szerokie grono rodziców. Obchody tego dnia stały się już tradycją w Szkole Podstawowej w Biczycach Dolnych, bowiem jest to już czwarta edycja tej akcji.

Celem Dnia Zdrowej Żywności było propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, zachęcanie do zdrowego stylu życia, a także integracja środowiska szkolnego, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień młodzieży.

W bieżącej edycji konkursu, zadaniem każdego zespołu klasowego było przygotowanie zdrowych potraw (sałatek, przekąsek, kanapek, deserów, napojów i innych.), a także propozycji śniadania do szkoły w takiej formie, jaką można zabrać do plecaka. Istotna była także prezentacja potraw znajdujących się na danym stoisku klasowym. 

Komisja konkursowa w składzie przewodniczący ks. Bogusław Tokarz oraz członkowie komisji: Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, dyrGZE Radosław Potoczek oraz kucharz stołówki gminnej Tomasz Plata oceniała walory zdrowotne przygotowanych potraw, różnorodność, pomysłowość, kreatywność, estetyczność  oraz propozycję śniadania do szkoły.

Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, ogłosił wyniki konkursu oraz nagrodził zwycięzców.

W wyniku rywalizacji pierwsze miejsce zajęła klasa IV a, wychowawca P. Natalia Rogowska. Drugie miejsce zajęła klasa V wychowawca P. Jadwiga Jachimczyk a trzecie ex aequo  klasa I, wychowawca Justyna Majewska i III gimnazjum wychowawca P Agnieszka Nowak. Wyróżnione zostały klasy 0, II a i IV b.